გაკვეთილის მთავრი თემა
|
„გლობალური პრობლემების ურთიერთკავშირი“
|
სწავლების საფეხური
|
11 კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
27 მოსწავლეა არც ერთი განსაკუთრებული
შესაძლებლობის მქონე.
|
გაკვეთილის აქტუალურობა
|
გაკვეთილი აქტუალურია , რადგან მორგებულია იმ რეალობას რაშიც ვცხოვრობთ
.
|
გაკვეთილის მიზანი და შედეგი
|
გლობალურ პრობლემათა სივრცე-დროით ასპექტში კვლევა,მათი წარმოშობისა
და ტრანსფორმირების მიზეზების დადგენა.
პობლემათა მოგვარების შესაძლებლობათა
შესახებ ვარაუდის გამოთქმა.
|
მოსწავლეს შეუძლია გლობალიზაციის
პროცესის სივრცე-დროით ასპექტში დახასიათება.
|
|
წინასწარი ცოდნა
|
ზოგადად გლობალიზაციის არსი ნაწილები კოფ ინდექსი.
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
ვიყენებ განმსაზღვრელ შეფასებას ,გავითვალისწინებ აქტიურობას ფრონტალური
გამოკითხვის დრის , თემის წარდგენისას.
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსი
|
საკლასო წიგნი, ენციკლოპედია,
ფორმატები ფლომასტერი , თვალსაჩინოდ წარბოდგენილი რეიტინგული სკალა და მიზეზ-შედეგობრივი
კავშირების სქემები.
|
გაკვეთილის მსვლელობა და საკლასო მენეჯმენტი
|
1 საშ დავალების მოსმენის მერე , კიდევ ერთხელ ჩამოთვლიან გლობალურ პრობლემებს დაფაზე :1 მოსახლეობა 2 სოც-ეკონომიკური განვითარება
3 გარემო ყველა პრობლემას დააჯგუფებენ
{10წთ.}
2 ვიყენებ რეიტინგულ სკალს და მიზეზ -შედეგობრივი კავშირების სქემებს
. დისკუსიას {35წთ)
3 გაკვეთილის შეჯამება :-მოკლედ ვაჯამებ ყველა აქტივობას , საშ დავალებად:ერთ-ერთი
პრობლემა გეგმის სახით წარმოადგინონ:პრობლემის არსი, წარმოქმნის მიზეზი, პრობლემის
გადაჭრის სავარაუდო გზები. შევაფასებ როგორც ინდივიდუალურად ისე წყვილებში . {10წთ)
|
გაკვეთილის პრეზენტაცია ბექაური
View more presentations or Upload your own.
Комментариев нет:
Отправить комментарий